GV Europa Investments предлага решение за постоянен месечен доход чрез дългови инвестиции, както и закупуване на имот на преференциални цени на определен етап от проекта. По този начи се осигурава едновременно гарантирана доходност и допълнително печалба от покачването на стойността на имота още след завършване на инвестицията.
Обикновено хората свързват инвестициите в недвижими имоти с реална покупка на избрания имот. Въпросът е има ли други различни възможности да се възползвате от пазара на недвижими имоти?
Може би, много от Вас са чували за дяловите инвестиции в недвижими имоти? Но едва ли са много тези, които имат повече информация и знаят, че могат да ги комбинират и да извлекат максимум от своя разполагаем капитал.
Ако и Вие имате интерес да разберете какви са различните възможности за инвестиции в недвижими имоти, то сте на правилното място.
Какво е инвестиция в недвижими имот?
Днешната икономическа среда на изключително ниски или негативни лихвени проценти на много места по света правят доходността от лихви по депозити и влогове много ниска, дори отрицателна. Точно това кара някои по-предприемчиви и находчиви хора да извадят парите си от банките и да инвестират.
Пазарът на недвижими имоти е една от идеалните възможности. Едва ли има човек в България, който да не е чувал от познати и приятели, колко сигурно е всяко инвестиране именно в недвижими имоти, както и че гарантира печалби.
Темата за недвижими имоти и инвестиции поражда много дискусии, както в България, така и по света. Особено в нашата родина голяма част от хората, които имат заделени средства без колебания се насочват към инвестиции в недвижими имоти. В повечето случаи инвестирането се свързва с физическа покупка на имот (най-често апартамент, къща или ваканционен имот) и то без да се запознаят с останалите по-подходящи по-печеливши възможности.
Придобиването на имот, независимо дали е за лична употреба, или с инвестиционна цел привлича много хора. Малко, обаче се замислят, че закупуването и притежаването на имот може да не е толкова лесно. А освен това може и да не оправдае очакванията им за възвръщаемост на инвестицията, което всъщност е най-важният и съществен елемент.
Именно това е една от причините, когато стане въпрос за инвестиции в недвижими имоти някои хора да се отдръпват. Те свързват физическата покупка на имот с изплащане на кредити, данъци и такси, средства вложени в ремонти, разправии с наематели и още много други неприятни дейности и моменти. Но инвестициите в пазара на недвижими имоти има и своите изключителни преимущества и предимства.
Защо да инвестирате в недвижими имоти?
Хората правят инвестиции по много и различни причини. Такива са например, трупане на състояние в дългосрочен план, заделяне на средства за обучение на дете, формиране на капитал за стартиране и развитие на собствен бизнес, планиране на пенсиониране, постигане на финансови цели или просто увеличаване на разполагаемия доход и повишаване стандарта на живот.
Темата за инвестиции в недвижими имоти, а не в други активи става все популярна на фона на:
- Ниските и почти нулеви лихви по депозитите в банките;
- Инфлация, която надхвърля значително лихвите по депозитите;
- Продължаващите програми за стимулиране на икономиките по света, които увеличават паричната маса, което рефлектира и в инфлационния натиск;
- Затруднената икономическа ситуация около пандемията от Коронавирус;
- Геополитическа несигурност.
И така, да видим какво ще получите, ако направите инвестиция в недвижим имот:
- Експозиция в един от най-големите сектори на световната икономика – този свързан с недвижимите имоти;
- Възможности за гарантирана добра доходност и постигане на съществени финансови цели;
- Възможности за пасивна доходност;
- Възможности за диверсификация на портфейла от активи;
- Защита на съществуващия капитал от инфлация.
След като вече знаете какви са предимствата на инвестициите в недвижими имоти, нека да разгледаме какви са възможностите да направите Вашите инвестиции в този сектор.
Какви за възможностите за инвестиции в недвижими имоти?
Вече отбелязахме, че инвестирането в недвижими имоти се свързва със самата покупка на имота. Има и други възможности, които заслужават съществено внимание и е добре да вземете предвид преди да инвестирате собствените си средства.
Инвестицията в недвижим имот може да е под формата на:
- Покупко-продажба на имот;
- Отдаване под наем на имот;
- Реновиране и реконструкция на имот с цел продажба;
- Покупка на ценни книжа, свързани с пазара на недвижими имоти.
Така може да отличим три варианта за инвестиране в недвижими имоти:
- Чрез физическа покупка, продажба или отдаване под наем на имот;
- Чрез дялово инвестиране в недвижим имот с гарантирана доходност от лихва или доход от дивиденти;
- Чрез фондовите пазари инвестирайки в компании за недвижими имоти.
Разбира се, покупката на имот е по-популярният и известен начин за инвестиране в недвижими имоти. Но нека да видим какви са възможностите за инвестиране в недвижими имоти чрез дялово инвестиране.
Чрез дялове или чрез дългови инвестиции, Вие можете да получите експозиция на избрания от Вас пазар на недвижими имоти и то при възможност за доста по-ниска инвестиция, отколкото при физическата покупка на имот, където трябва да вложите значителен капитал.
По този начин с избор на проект, в който да инвестирате можете определена от Вас сума да вложите в различни сектори, като диверсифицирате инвестиционния си портфейл:
- Жилищни сгради;
- Търговски сгради;
- Хотели и развлекателни заведения;
- Индустриални имоти;
- Много други.
Следователно дяловото инвестиране Ви позволява влагане на средства на различни пазари на недвижимите имоти без да разполагате с цялата сума и без да се налага да теглите заеми. По този начин си осигурявате пасивен доход в един от най-сигурните сектори с опция за гарантирана доходност и пълна обезпеченост на вложението.
GV Europa Investments предлага решение за постоянен месечен доход чрез дългови инвестиции, както и закупуване на имот на преференциални цени на определен етап от проекта. По този начи се осигурава едновременно гарантирана доходност и допълнително печалба от покачването на стойността на имота още след завършване на инвестицията.